Vína

William Fevre (FRA)

Rok 1959, rok, v ktorom William Fèvre vyhlásil svoju prvú úrodu, znamenal zrod domény. Pochádza z rodiny, ktorá žila v regióne Chablis viac ako 250 rokov, a preto bolo prirodzené, že sa stal vinárom so 7 hektármi viníc.

V priebehu rokov doména získala nové vinice v Chablis, všetky umiestnené v historických terroiroch. William Fèvre sa stal jedným z najväčších vlastníkov pôdy v Chablis so 78 hektármi prestížnych viníc, z ktorých 15,9 je klasifikovaných ako Premiers Crus a 15,2 ako Grand Crus.

Vinice Domaine William Fèvre, ktoré tvoria 78 hektárov a 90 samostatných parciel, sa tešia veľkej zložitosti a neuveriteľnému bohatstvu.

Aby sa zachovalo ich životné prostredie, vinohrady sú starostlivo obhospodarované. Obmedzenie výnosov je samozrejmosťou a vinič sa pestuje organickým spôsobom už mnoho rokov. Doména vykonáva zber ručne v malých prepravkách s následným prísnym triedením a venuje veľkú pozornosť detailom v každej fáze procesu. Každý terroir je neporovnateľný, ale akokoľvek je úžasný, terroir sa nemôže naplno prejaviť bez zručnosti človeka. V Domaine William Fèvre sa robí všetko, čo sa dá, bez ohľadu na označenie, aby sa dosiahol typický charakter Chablis.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-