Vína

Paul Jaboulet Ainé (FRA)

Vinárstvo patrí medzi špičku výrobcov z Côtes-du-Rhône. Jeho svetoznáma vína nedostávajú nižšie hodnotenie ako 91 bodov zo 100. Vinárstvo bolo založené v roku 1834 Paulom Jabouletem. Počas dlhej histórie vo vedení firmy dala rodina Jaboulet dohromady vinice v najprestížnejších oblastiach Severnej Rhône.

V jej vlastníctvo je aj najznámejší vinice na samom vrchole kopca Hermitage s názvom La Chapelle.Tato vinice s exkluzívnou polohou produkuje vína najvyššej kvality a patrí medzi ikony Côtes-du-Rhône. Kaplnku, podľa ktorej je víno pomenované a ktorú v roku 1235 postavil rytier Gaspard de Stérimberg po svojom návrate z krížových ciest, kúpila rodina Jaboulet v roku 1929 a je stále jej majetkom.

Celkových 100 hektárov viníc firmy Paul Jaboulet Ainé je spravovaných s najvyššou možnou starostlivosťou a s dôrazom na nízky výnos a vysokú kvalitu pestovaných hrozna. V osemdesiatych rokoch minulého storočia vybudovala firma neďaleko mesta Tain novej pivnice, spoločne s komplexom vinárstva. Pôvodný pivnice v Tain I’Hermitage dnes používa pre dozrievanie vín v dubových sudoch. Dominantný odrodou je Syrah, ktorý veľmi senzitívne reaguje na terroir a klimatické zmeny. O prestíži svedčí aj fakt, že La Chapelle 1961 bol zaradený medzi 20 najlepších vín 20. storočia.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-

Zobrazený jediný výsledok