Vína

Domaine de la Ferrandiére (FRA)

Oblasť Languedoc-Roussillon, Francúzsko
V roku 1922 bolo vinárstvo Domaine de la Ferrandiére založené rodinou Gau. V súčasnosti ju riadi skúsený vinár Jacques Gau – už tretia generácia rodu Gau.
Vinice sú situované na juhu Francúzka v srdci regiónu Pays d´Oc. Tu sa nachádza pôvodná morská lagúna, vďaka ktorej má pôda dodnes vysoký obsah solí a minerálov. Aby vinárstvo znížilo vysokú hladinu soli, ktorá sa nachádza v pôdnom podloží, zaplavuje každým rokom na niekoľko týždňov vinice. Réva sa v tomto regióne nezastriháva tak, ako to robí väčšina vinárov vo Francúzsku od ničivej katastrofy v podobe phylloxera, pretože škodca zaplavenie viniča v lagúne nebol schopný prežiť a miestne vinice teda táto apokalypsa nezničila.
Vinice sa rozkladajú na viac ako 70 ha, vďaka čomu poskytujú celú paletu vín príjemných ovocných až po ťažké, minerálne. Mimo tradičných odrôd tu nájdete taktiež staré typické odrody.
Vína z tohto rodinného vinárstva získavajú vysoké ocenenia od najvýznamnejších svetových hodnotiteľov: Robert Parker, Wine Spectator, Decanter, Mondial de Bruxelles, Général Agricole Paris …
Pozn. Phylloxera je škodca, ktorý napáda koreňový systém viniča. Vo Francúzsku sa prvýkrát objavila v roku 1863 postupne prakticky zničila alebo poškodila 60% viníc vo Francúzsku a úplne ochromila produkciu vína.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-

Zobrazuje sa všetkych 17 výsledkov