Vína

Karpatská perla (SVK)

KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. V roku 2011 a 2012 získali ocenenie Vinárstvo roka. Filozofiou vinárstva je motto “Perly sa rodia vo vinohrade”, pretože kvalitu vína ovplyvňuje starostlivosť vo vinici.
Väčšina vín pochádza zo 60 hektárov vlastných viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Najväčšia vinica Suchý vrch, obrábaná v súlade s princípmi integrovanej produkcie, leží na súvislej ploche 28 hektárov. V roku 2000 tu vysadili novošľachtence Muškát moravský, Pálavu, Devín, Aurelius a André, ale aj Cabernet Sauvignon a Alibernet. V roku 2006 dosadili Rizling rýnsky, Pinot Noir a Pinot Gris.
Na juhovýchodných svahoch Malých Karpát v blízkosti modranskej Kalvárie ležia vinice v honoch Šajby, Kramáre a Kalvária. Unikátny terroir slnkom zaliatych viníc ešte umocňuje žulovité podložie. Dokáže akumulovať teplo a napomáha hroznu získavať optimálnu zrelosť. Dozrievajú tu nové vinice vysadené Rizlingom rýnskym. Na jar 2018 tu vysadili 8 hektárov s odrodami Rizling rýnsky, Pinot Blanc, Veltlínske zelené, Tramín červený a Frankovka modrá.
Vína vyrábajú s chráneným označením pôvodu v kolekciách JAGNET, VARIETO a DÍLEMÚRE a cuvée 4 ŽIVLY z najlepších odrôd ročníka.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-