Vína

Domaine Weinbach (FRA)

Na úpätí kopca Schlossberg, v prostredí viniča a ruží, bol v roku 1612 kapucínskymi mníchmi vybudovaný „Domaine Weinbach“, pomenovaný podľa malého potôčika, ktorý tade preteká.

Majetok bol predaný ako národný majetok počas Francúzskej revolúcie a v roku 1898 ho získali bratia Fallerovci, ktorí ho odovzdali svojmu synovi Théovi. Théo Faller, veľká postava v alsaských vinohradoch a propagátor uznania ako apelácie DOC, pracuje na kvalite alsaských vín a rozvoji ich neporovnateľných terroiroch a odrôd hrozna. 

Od roku 1979 jeho manželka Colette a jeho dcéry Catherine a Laurence prejavovali rovnakú vášeň pre skvelé vína z Alsaska. Od roku 2016 vedie Catherine Faller Domaine so svojimi synmi Eddym a Théom.

Väčšina rizlingov v Domaine Weinbach pochádza z oblasti Schlossberg. Je to prvý vinohrad v Alsacku označený ako Grand Cru. Má žulovité podložie a vína sa tu rodia komplexné, minerálne a bohaté.

Víno z Domaine Weinbach nájdete v mnoha Michelinovských reštauráciach po celom Francúzsku, aj to je dôkaz že sa jedná o veľmi prestížne vinártsvo.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-