Vína

Chateau Rubáň (SVK)

Vinárstvo Château Rúbaň leží priamo v srdci Podunajskej nížiny a patrí do Strekovského rajónu Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Nájdete ho na okraji obce Rúbaň v areáli dobového kaštieľa s rozľahlým lesoparkom.
Chateau Rúbaň produkuje vína z hrozna priamo z regiónu. Hrozno zo Strekova je po zbere dopravené do vinárstva do pár minút, vďaka čomu sa výrazne obmedzuje možnosť znehodnotenia hrozna pri preprave. Prepája pôvodnú výrobu obľúbených odrôd so snahou znovu oživiť produkciu tých menej známych až zabudnutých.
Dušou vinárstva je Ladislav Ďorď, ktorého skúsenosť potvrdzujú desiatky medailí z tých najprestížnejších výstav. Jeho filozofiou a taktiež filozofiou vinárstva je pomocou skĺbenia starých klasických metód, v spojitosti s najmodernejšími a najšetrnejšími postupmi vyrábať vína, ktoré reprezentujú miesto, kde sa urodili tak, aby boli dokonale príťažlivé a dokonale čisté.
V portfóliu vinárstva nájdete popri osvedčeným odrodách ako Rizling Rýnsky, Rulandské šede, Chardonnay, Alibernet, Cabernet Sauvignon aj slovenské novošlachtence – Svoj sen, Noria a Milia, ktoré sa v súčasnosti tešia veľkému záujmu zákazníkov.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-