Vína

Chateau Mouton Rothschild (FRA)

Château Mouton Rothschild sa nachádza v oblasti Pauillac v Médocu, 50 kilometrov severozápadne od mesta Bordeaux. Grand vin patrí medzi najviac hodnotené a najcennejšie vína na svete a je všeobecne považované za najvplyvnejšie a najsilnejšie zo všetkých Bordeaux. Bolo pridané v rámci klasifikácie z roku 1855 v roku 1973.

Zámok začal svoj život ako Brane-Mouton a v 18. a začiatkom 19. storočia patril k najlepším v Bordeaux, hoci v 40. rokoch 20. storočia došlo k poklesu kvality a ceny. Rodina Rothschildovcov kúpila (a premenovala) nehnuteľnosť v roku 1853 a rýchlo si obnovila jej reputáciu, nie však včas na účely klasifikácie vín Médoc z roku 1855, v ktorej bolo Mouton zaradené až medzi druhé vína. Lafite, Latour, Margaux a Haut-Brion dosiahli status Premier Cru Classé.

Barón Philippe de Rothschild prevzal kontrolu v roku 1922 a vyžiadal si výstavbu ikonickej sudovej haly. Na konci druhej svetovej vojny v každom novom ročníku poveril iného umelca, aby navrhol etiketu. Jeho vrcholným úspechom však bolo povýšenie Moutonu v roku 1973 na Premier Cru Classé.

Druh vína
Cukornatosť
Krajina
Producent
Odroda
-
Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce výberu.